Dailės terapija

Dailės terapija – tai ypatingas, ir tuo pačiu, visiems laisvai prieinamas būdas bendrauti su savimi ir su kitu. Svarbu, kad nereikia mokėti piešti, nes sukurti darbai nėra vertinami pagal grožio kriterijus. Pirmiausia, žmogus renkasi įvairiausias dailės priemones, kuriomis išsako savo poreikius, lūkesčius, savo sugebėjimus, arba tiesiog savo mintis išlieja vaizdiniais. Po to yra dalinamasi išgyvenimais apie tai, kas vyko kūrybos proceso metu, kalbama apie piešinio asmenines prasmes ir reikšmes.
Dailės terapija kaip meninė saviraiška gali padėti atskleisti kiek stipriąsias, tiek ir problemines kolektyvo, grupės puses; sudaro galimybę kiekvienam pasijusti reikšmingam, visaverčiam, atsipalaiduoti, atrasti savo kūrybiškumą.

Dailės terapijos užsiėmimuose kiekvienas turi galimybę atrasti savo kūrybiškumą

  • spręsti iškilusius nesutarimus arba užkirsti kelią
            emociniams konfliktams
  • atskirti darbo ir šeimos interesus
  • didinti kūrybinius pajėgumus
  • stiprinti savigarbą, savitvardą, siekti asmeninio
            augimo
  • vystyti pažintinį aktyvumą, simbolinę mąstymo
            funkciją ir vaizduotę
  • atsipalaiduoti, nuimti įtampą, atsikratyti streso pasekmių;
  • reikšti savo emocijas, tiek teigiamas, tiek neigiamas
  • sužinoti daugiau apie savo vidinius išgyvenimus
  • gerinti mokymosi rezultatus
  • atskirti mokymosi ir kitų veiklų interesus
  • padidinti savivertę
  • pademonstruoti savo kūrybinį pradą

Dailės terapijos kaina

Dailės terapijos kaina gali kisti nuo pasirinktos datos ir laiko, terapijos trukmės, žmonių kiekio.

  • Užsiėmimo dalyviai aprūpinami visomis reikalingomis dailės priemonėmis tik gyvuose susitikimuose

Kaina prasideda nuo

45 

Registruotis skambučiui

*nurodyta orientacinė kaina, dalyviai aprūpinami priemonėmis tik gyvuose susitikimuose - visos kitos detalės ir galutinė kaina suderinama pirmojo skambučio metu

Dailės terapija suaugusiems

Dailės terapija – asmenybės resursų didinimas ir siekiamų savybių stiprinimas. Jos erdvėje vyksta konfidenciali trinarė komunikacija (verbali ir neverbali (simboliniame lygmenyje)) tarp kliento, dailės terapeuto ir meninio produkto. Ši terapija labiau priimtina žmonėms, kuriems sunkiau reikšti savo mintis ir tuomet, kai trūksta pasitikėjimo savimi, kai norisi išsiaiškinti savo nesėkmių, perdegimo ar nesusikalbėjimo su „vienu protingu žmogumi“ ar kitais priežastis, atrasti savo vietą santykiuose, surasti naujus sprendimus, būti kūrybiškam, siekti asmeninio augimo ir ...daugelio kitų dalykų. Individuali dailės terapijos sesijos trukmė suaugusiam asmeniui – 1,5 val., kartą per savaitę.
 Visi organizaciniai klausimai aptariami pirmo susitikimo metu.

Dailės terapija paaugliams

Paaugliams dailės terapija vyksta grupinių užsiėmimų forma. Šiose sesijose išgyventas ir patirtas kūrybinis procesas padeda paaugliams teigiamai emociškai nusiteikti grupėje, lengvina komunikacijos procesą su bendraamžiais, suaugusiaisiais. Konfidencialumas tam prideda drąsos. Bendras dalyvavimas meninėje veikloje padeda kurti tarpusavio priėmimo, empatijos santykį, padeda įveikti kalbinį barjerą, prisiliesti prie problemų, kurias sunku aptarinėti žodžiu, suteikia galimybę simboliniame lygmenyje eksperimentuoti su įvairiausiais jausmais, tyrinėti ir išreikšti juos socialiai priimtina forma. Dailės terapija padeda žmogui susivokti slopintose mintyse ir emocijose, ugdosi kliento vidinės kontrolės jausmas, estetinė patirtis, skatinama kūrybiška saviraiška, lavinama vaizduotė, vaizduojamosios veiklos įgūdžiai bei meniniai gebėjimai apskritai, didinama žmogaus geba adaptuotis kasdieniame gyvenime, mažinamas su mokymusi susijęs nuovargis, negatyvios emocinės būsenos ir pan. Grupinė dailės terapijos sesijos trukmė 2,5 val., kartą per savaitę. Grupės dydis 10 – 12 dalyvių. Visi organizaciniai klausimai aptariami pirmo susitikimo metu.

Dailės terapija šeimoms

Šio dailės terapijos kūrybinio proceso metu stiprinamas emocinis ryšys tarp vaiko ir tėvų, meninėmis priemonėmis saugiai reiškiamos emocijos, tiek teigiamos, tiek neigiamos, lavinami gebėjimai išgirsti vienas kitą, aplinkiniams priimtina forma išsakyti savo poreikius ir bendradarbiauti kuriant bendrą meninį produktą. Save pažindami per meninę saviraišką, tiek vaikai, tiek suaugę, labiau įsisąmonina savo vidinę patirtį, didina savivertę, simbolinę mąstymo funkciją ir vaizduotę, mąstymo lankstumą, supranta konfliktų priežastis ir pasekmes bei atranda kūrybiškus sprendimus jas transformuoti. Užsiėmimai vyksta vieną kartą per savaitę, vienas užsiėmimas trunka 2,5 val. Grupėje dalyvauja 3 šeimos ir daugiau. Visi organizaciniai klausimai aptariami pirmo susitikimo metu.

Turite klausimų? Susisiekite
+370 67 855 956
virginija@dailesterapija.lt